אם אתם מנהלים חברה ונמצאים בתהליך צמיחה, או מחפשים לעבור משרדים באופן כללי, אתם צריכים לקרוא את התשובות לשאלות הבאות >> 

 

  • מה יהיה עם שוק המשרדים בתקופה לאחר הקורונה?  

 

 

בעקבות תקופת הקורונה, במהלך 2020 ירד היקף השימוש במשרדים, חברות אפשרו לעובדיהם לעבוד מהבית, חלק מהחברות נאלצו לפטר עובדים, לכן חיפשו לצמצם את שטח המשרדים שלהן. לאחר הקורונה, בזכות ענף ההייטק שהחל להחזיר את עובדיו למשרדים, נבלמו ברוב האזורים בארץ הירידות בדמי השכירות והתפוסה נותרה ללא שינוי

 

. בת"א נרשמה עלייה קלה בדמי השכירות. אחרי תקופת הקורונה, הביקושים חזרו לאזורים נגישים תחבורתית, שבהם יש מעטפת רחבה של שירותים לעובדים: תל אביב, הרצליה, חיפה, ירושלים.

כפי שנראה, המגמה הזו תמשיך בעליה ככל שאנחנו חוזרים לשגרה. 

 

 

  • האם אנחנו מרגישים שינוי בשוק / ירידות מחירים

 

 

חברות רבות גילו לאחרונה כי רוב שטחי המשרדים ששכרו בשנים האחרונות בבניינים המבוקשים בתל אביב, יישארו ריקים עקב המשבר הכלכלי התכווצות והפיטורים בהייטק, בזמן הנדל"ן המניב מדווחים על שיא בדמי השכירות, חלק מהחברות השוכרות פועלות כמעט במחתרת לשווק שטחים עודפים לשוכרי משנה – גם במחיר הפסד.

 

החברות הגדולות שמחזיקות בשטחי משרדים בתל אביב משדרות שהכל בסדר, ושוק השכירות מעולם לא היה במצב טוב יותר, אבל נשמעים מהשטח קולות אחרים, שהמחירים בירידה, והרבה יותר קשה להשכיר, כי בשוק המשרדים התל אביבי החל להיווצר שוק מקביל, מחתרתי בחלקו, שעצם קיומו מעיד על כך שהדברים כבר קיימים הרבה זמן.

 

 

  • בעקבות גל הפיטורים: מה יהיה עם המשרדים?! 

 

 

לאחר הזינוק ב־2021, מחירי השכירות של משרדים בתל אביב ובערים מבוקשות במרכז משנים כיוון. חברות מעדיפות להמתין ולא לחתום על עסקאות השכרה חדשות, וחברות שמחזיקות בשטחים גדולים שאין בהם שימוש מוציאות אותם לשכירות משנה. 

 

הזינוק במחירי השכירות בשוק המשרדים, במיוחד בתל אביב, רמת גן והרצליה, שבר שיאים חדשים במהלך שנת 2021 בחסות ההייטק. 

מחירי שכירות, שעד לאותה העת נחשבו למחירי שיא, נפרצו כלפי מעלה בחדות ונשקו בחלק מהמגדלים בתל אביב עד לכ־250 שקל למ"ר ואף יותר. אלא שהמצב בענף הייטק השתנה לרעה במהלך הרבעון השני של השנה, והמגמה השלילית נמשכת גם כעת ואף התגברה, מה שמשפיע על ענף המשרדים, שלא מצליחים למצוא שוכרים.

 

זקוקים לסיוע באיתור המשרד הנכון עבורכם?! הירשמו >>